Posts tagged with "google"


Google’da Aramak Yerine Size Mi Soruyorlar?

Eğer arkadaşlarınız Google’da aramak yapmak yerine bir çok şeyi size soruyorsa aşağıdakilerden birini yapıyorsunuzdur:

  1. Eğer onları kırmak istemiyorsanız Google’da arayıp cevap veriyorsunuz
  2. O kişiyi kırmak sizin için önemli değilse, “Google’da arama yap, bana niye soruyorsun” diye tepki veriyorsunuz
Lmgtfy.com yani Let Me Google That For You çok hoş bir site olmuş. Bir çok dil seçeneği ile; Karşıdakine hem araması gerektiği şeyi aramasında yardımcı olabilir, hem de arama yapmak için sizden yardım istememesi gerektiğini güzel bir dil ile anlatabilirsiniz :)
Buraya tıklayıp Lmgtfy.com sitesinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz :)
Etiketler: , ,


Gmail’den Öncelikli E-Posta

Günde yüzlerce e-posta alan kişilerin haykırışlarına tanık olmuşluğum var.. Gmail diğer elektronik posta servisleriyle arasında ki farkı iyice açabilmek için beta sürüm olarak öncelikli e-posta servisini Türkiye saatiyle 2 Eylül gecesi görücüye çıkardı.

Sistem aslında basit bir şekilde çalışıyor ve belli bir süre Gmail’e hangi postaların sizin için öncelikli olduğunu öğrettiğiniz taktirde işlerinizi kolaştıracak gibi gözüküyor.

Gmail size en çok posta gönderenleri, en çok yazıştığınız kişileri ve postalarınızın içerisinde geçen anahtar kelimelere göre öncelikli olaraktan belirleyip onları üçe bölünmüş olan gelen kutunuzda en üste taşıyor (Yani Facebook uyarı postaları çok fazla geliyorsa, Gmail onları önemli olarak etiketleyebilir). Ancak tabii ki sistem aptal postaları da önemli olaraktan işaretleyebiliyor veya gerçekten önemli olanları işaretlemiyor. Bu gibi olayların önüne geçilebilmesi için kullanıcılar önemli olan ve olmayan e-postaları kendileri de belirleyebiliyorlar.

Dahası Var :)