Gmail’den Öncelikli E-Posta

Günde yüzlerce e-posta alan kişilerin haykırışlarına tanık olmuşluğum var.. Gmail diğer elektronik posta servisleriyle arasında ki farkı iyice açabilmek için beta sürüm olarak öncelikli e-posta servisini Türkiye saatiyle 2 Eylül gecesi görücüye çıkardı.

Sistem aslında basit bir şekilde çalışıyor ve belli bir süre Gmail’e hangi postaların sizin için öncelikli olduğunu öğrettiğiniz taktirde işlerinizi kolaştıracak gibi gözüküyor.

Gmail size en çok posta gönderenleri, en çok yazıştığınız kişileri ve postalarınızın içerisinde geçen anahtar kelimelere göre öncelikli olaraktan belirleyip onları üçe bölünmüş olan gelen kutunuzda en üste taşıyor (Yani Facebook uyarı postaları çok fazla geliyorsa, Gmail onları önemli olarak etiketleyebilir). Ancak tabii ki sistem aptal postaları da önemli olaraktan işaretleyebiliyor veya gerçekten önemli olanları işaretlemiyor. Bu gibi olayların önüne geçilebilmesi için kullanıcılar önemli olan ve olmayan e-postaları kendileri de belirleyebiliyorlar.


Şimdilik sadece standart Gmail kullanıcıları kullanabiliyor, yakında Google Apps üzerinden e-posta servisini de kullananlara açılacak.

Gmail – Öncelikli E-posta Bilgilendirme Sayfası

Priority Inbox Announcement @ Gmail Blog

Aşağıda Google’ın yeni özelliği hakkında ki videosunu izleyebilirsiniz.Çekinme, yorumda bulun.